Новости

До 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка

Оцифровані рукописи Тараса Шевченка можна буде почитати на інтернет-порталі, присвяченому українському Кобзареві, «Погляд крізь час».

Національна премія ім. Тараса Шевченка вручається 9 березня, в день народження письменника. Вона є найвищою в Україні творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Заснована 1961 року. Минулого року розмір премії становив приблизно 300 тис. гривень.

Акція «Запоріжжя читає Шевченка» проводиться з метою популяризації творчості великого українського поета. У ній беруть участь публічні, відомчі, спеціалізовані бібліотеки області, їх партнери, жителі регіону. Вона стартувала 15 січня і проводиться в усіх бібліотеках області. Читацький марафон і вуличні акції відбудуться 6 березня.

- Серед найбільш цікавих заходів, запланованих районами області, - культурно-мистецька акція «Віршами твоїми натхненно творимо» в Оріхівському районі. В її ході буде створено книгу, на сторінках якої майстрині-вишивальниці з території кожної сільської ради вишиють уривки творів Тараса Шевченка, - зазначила Наталія Паращук. Мелітопольські майстрині також готують сюрприз: вони вишивають «Рушник Шевченка», який також буде презентовано 9 березня.

Малою академією наук України розробляється навчально-освітній портал «Тарас Григорович Шевченко», для його наповнення департаментом направлено фотоматеріали пам’ятників Великому Кобзарю, розташованих на території області, зокрема восьми населених пунктів, названих на честь Тараса Шевченка.

24 січня в обласному методичному центрі культури і мистецтва відбудеться відбірковий обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» За його підсумками буде оформлено виставку дитячих творчих робіт в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.М.Горького, а десять кращих робіт-переможців буде представлено для участі у всеукраїнському конкурсі.