Новости

39 переможців конкурсу імені Тараса Шевченка отримуватимуть стипендії Президента України

30 жовтня Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив проект Указу Президента України «Про призначення стипендій Президента України переможцям ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка».

На виконання Указів Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» та від 1 вересня 2011 року № 884 «Про Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» з метою призначення щорічних 39-ти стипендій Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та їх морального й матеріального заохочення, МОН підготовлено відповідний проект Указу.

Виплачуватимуть стипендії щомісяця за місцем навчання стипендіатів.

Прийняття проекту акта сприятиме підтримці з боку держави інтелектуально обдарованої молоді, заохоченню її до самореалізації, розкриття творчих здібностей і талантів, до нових шляхів пошуку знань і наукової роботи.

Нагадаємо, що Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні. Конкурс організовує та проводить Міністерство освіти і науки України.

У Конкурсі беруть участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїсти військових ліцеїв, учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти та курсанти вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації усіх форм власності, учнівська та студентська молодь з українців, які проживають за межами України.

Базовими предметами Конкурсу є українська мова і література, рідні мови та література національних меншин України.

До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються Національна академія наук, Національна академія педагогічних наук, Міноборони, МЗС, Мінкультури, а також представники творчих спілок, громадських та освітянських організацій, української діаспори.